VAN HELSING III – Let’s Finish Playthrough Series / Oyun Klavuzu Tam Çözüm Serisi

Genre / Tür:  Action / Role Playing

Release / Çıkış Tarihi: 2015

Platform : Pc

Description / Açıklama:

(EN) The game is based on Bram Stoker’s tale of Count Dracula, and it takes place in a twisted 19th century Europe with monsters, magic and weird technology. The game takes place in fictional kingdom of Borgova, The city is vast, bolstered by anachronistic science, but also filled with evil creatures that this science has created. The main character is the son of Abraham Van Helsing, the vampire hunter from the novel, and it is his job to continue in his father’s footsteps and exterminate the monsters from the city.
The Genre of the game is Action Role Playing, 6 different class can be chosen and has a wide skill tree for each class to develop. An advanced alternative for Diablo.

(TR) Oyunumuz, Bram Stoker’in Kont Drakula hikayesinden esinlenmiştir ve canavarlar, büyü ve acayip bilimin içi içe geçtiği bir 19. yüzyıl avrupasında geçmektedir. Ayrıca bir kurgu krallığı olan Borgova da yer almaktadır. Şehir çok geniş ve çağdışı bir teknoloji ile harmanlanmış, ama bu teknolojinin ürettiği kötü yaratkılarla doludur. Ana karakter, romanda vampir avcısı diye bilinen, Abraham Van Helsing’in oğludur ve görevi babasının ayak izlerini takip edip şehirdeki yaratıkları yok etmek.
Oyunun türü aksiyon rol yapma oyunudur. altı değişik karakter sınıfı seçilebilir ve her birinin geliştirilecek geniş bir yetenek ağacı var. Diablo oyunun gelişmiş bir alternatifi.

Van Helsing 3 Part / Bölüm 1

Wraithwoods/ Hayalet Orman

Van Helsing 3 Part / Bölüm 2

Hideout / Saklanma Yeri

Van Helsing 3 Part / Bölüm 3

Gothic Quarter / Gotik Bölge

Van Helsing 3 Part / Bölüm 4

Dark Carnival / Karanlık Karnaval