All Categories / Tüm Kategoriler

Click on Titles which you would like to view related video list

İlgili Videoların Listesini görmek için Başlıkların üzerine tıklayınız

Walkthroughs / Tam Çözümler

(EN) Videos, with or without commentary, of All kind of Games from the beginning till the end to share all my expriences, my gaming abilities and my solutions to complete the games.  Walkthrough videos are divided into parts to be helpful for players to find the solutions easier, where they face a problem or can not find a way to continue further in the games.

(TR) Oyunları bitirmek için tüm oyun tecrübelerimi, oyun oynama tekniklerimi ve çözüm bulma becerilerimi paylaştığım, her tür oyunun baştan sona videoları. Tam Çözüm Videoları, oyuncuların zorluk ve problemlerle karşılaştıkları veya oyunlarda daha ileriye gitmek için yol bulamadıkları yerlerde diğer oyunculara çözüm yollarını daha kolay keşfetmelerine yardımcı olabilmek için parçalar halinde sunulmaktadır.

 

Game Videos with Commentary / Anlatımlı Oyun Videoları

(EN) All game videos including Commentary with voice overlay or video overlay. These game videos are being published to share all my feelings and emotions during the gameplay session to the audience directly making audience, who could not play those games, to feel in same way. Those games are mostly horror, survival, action and adventure games which are full with extreme excitement, tension and thrill.

(TR) Görüntülü veya sesli oyun anlatımı içeren tüm oyun videoları. Bu tür oyun videolarını, oyun süresince oluşan tüm his ve duygularımı, oyunları oynamamış veya oynayamayan izleyicilere aynı şekilde direkt yansıtmak için yayınlıyorum. Korku, hayatta kalma, aksiyon ve macera oyunları aşırı heyecan ve gerilim dolu olduklarından, genelde videolar bu tür oyunlardan yayınlanıyor.

Game Review Videos / Oyun İnceleme Videoları

(EN) All kind of game videos consist of short length videos to provide reviews (with / without commentary) and evaluation marks to create idea for the audience who didnt play those games yet. These game videos include footage or gameplay trailers to show the game dynamics and features.

(TR) Henüz oyunları oynamamış izleyiciler için kısa süreli anlatımlı veya anlatımsız inceleme ve değerlendirme puanları sunan videolardan oluşan oyun videoları. Bu oyun videoları, oyun dinamik ve özelliklerini izleyicilere sunmak için yayınlanan oyun içi kısa videolardan veya oynayış fragmanlarından oluşmaktadır.

 

Game Compilation Videos / Oyun Derleme Videoları

(EN) All kind of game videos consist of compilation of the best, funniest, wierd or most interesting moments expreinced during the games. These videos are usually short length videos to share with audience who are lazy to watch or play whole game or not interesting to watch long videos about games.

 

(TR) Oyun süresince tecrübe edilen en iyi, en komik, en acayip veya en ilginç anların derlemesinden oluşan videolardır. Bu videolar genelde kısa süreli olup bütün oyunu oynamaya veya seyretmeye üşenen ve uzun oyun videolarına ilgisi olamayan izleyicilerle paylaşılan videolardır.